Zaczarowany Ogród
… dla małych pacjentów onkologii i innych oddziałów.
Ten wzruszający list od mamy jednego z pacjentów dziecięcej onkologii był bodźcem do kolejnego naszego przedsięwzięcia:
„Dziękuję to było moje marzenie żeby w tym smutnym ogrodzie była postać św. Mikołaja. Pamiętam jak synkiem 8 miesięcznym trafiliśmy latem i moją rozpacz i ten smutny ogród, latające mewy i czasem szczekający pies, który dawał radość, choć na chwilę mojemu synkowi. Jak się później okazało wiele dzieci i mam czekało na te pieski z osiedla obok … A w ogrodzie pusto, przez miesiąc naliczyłam 5 osób, które tam spacerowy zawsze marzyłam żeby było tam kolorowo postacie z bajek, zwierzaki, a dziś mamy piękna dekoracje bardzo było, by fajnie gdyby była ona zawsze dziękuję za moje marzenie. Dziś w domu i niech tak zostanie, dzieci jednak i mamy są w moim sercu i modlitwie …” mama Karola wojownika onkologii.
I tak mamy już zgodę Dyrekcji Szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy (dziękujemy ❤) i ZACZYNAMY !
Koło szpitala znajduje się przestrzeń z trawą i żywopłotem, gdzie mali pacjenci Szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy mogą spacerować (tzn. jak się skończy pandemia wrócą do spacerów). I my to zielone miejsce chcemy zamienić w BAŚNIOWY PEŁEN TAJEMNIC OGRÓD, gdzie dzieci znajdą powód do uśmiechu, a ich rodzice poczują nadzieje ❤ Miejsce to często obserwują z przylepionymi noskami do szyby więc pokolorujmy je, by patrząc z izolatki widziały coś więcej niż dziś. A gdy wróci czas spacerów spacerując nie czuły się jak więźniowie na spacerniaku.
Inna z kolei z mam powiedziała nam że „ pamięta jak jej syn Bartek patrzył przez okno ,padał wtedy deszcz a on mówi, mamo jak ja bym pochodził po tym deszczu” … Wszystkie te słowa są bardzo wzruszające dla nas i pokazują nam ile muszą znieść Ci mali pacjenci onkologii i ich rodzice. Pandemia odcięła Ich zupełnie od świata zewnętrznego, rodzin, wolontariuszy całego wsparcia, które jest bardzo ważne w tak trudnym leczeniu.
Dlatego zagospodarujmy ten ogród kolorowymi figurkami i piękną roślinnością  
Plan działania wygląda następująco:
1. Na zakup PIĘKNYCH (!) KOLOROWYCH (!) FIGUREK do przyszpitalnego ogrodu, a także pachnących roślin. Pozyskanie środków finansowych po przez różne działania m.in. licytacje :

 Wpłacajcie na zrzutkę 

W celu realizacji działania musimy dotrzeć do jak największej liczby osób, potencjalnych DARCZYŃCÓW, dlatego za każde udostępnienie DZIĘKUJEMY, za każdą wpłaconą złotówkę BARDZO DZIĘKUJEMY.
A szczególnie szczodrych Darczyńców będziemy nagradzać magnesem z podziękowaniami od dzieci z onkologii wysłanym na podany adres ❤
2. W projektowaniu baśniowego ogrodu pomogą nam dzieci z onkologii ❤
3. Na wiosnę uroczyste otwarcie miejsca (y)
Pomóżcie nam czarować Świat tych bardzo chorych dzieci, sprawmy im radość, a Ich uśmiechy zaczarują nasz świat – tak to działa ❤
Stowarzyszenie Łatwo Pomagać KRS 0000662255 NIP 5542946526
konto bankowe:
BGŻ BNP Paribas: 56160014621838492930000001
dla wpłat zagranicznych z kodem SWIFT : PPABPLPK
tytuł: Zaczarowany Ogród

Skomentuj