Zapraszamy wszystkich na nie lada spotkanie, w jednym miejscu będziecie mieli okazję spotkać swoich ulubionych aktorów. W zamian za datki do naszych puszek, dostaniecie możliwość zrobienia zdjęć i porozmawiania ze swoimi idolami. Wszystko po to, aby pomóc rodzeństwu – Weronice i Bartkowi.

Nasi Goście: Magdalena Różczka a

Agnieszka Sienkiewicz a 

Anna Dereszowskaa

Paweł Małaszyńskia

(czekamy też na potwierdzenia od innych aktorów ).

Bartuś (11 lat) i Weronika (7 lat) to wspaniałe, kochające się rodzeństwo. Ich dzieciństwo znacznie różni się od dzieciństwa zdrowych dzieci, wszystko przez SMA (Rdzeniowy zanik mięśni) na który cierpią obydwoje. Zarówno Weronika jak i Bartek nie biegają, ba…nawet nie chodzą. Choroba odbiera im siłę fizyczną, osłabia mięśnie szkieletowe, przez co utrzymanie ciała w pozycji pionowej jest niemożliwe. Niestety nikt jeszcze nie wynalazł leku na tą chorobę 🙁 Światełkiem w tunelu są nieustanna rehabilitacja oraz terapia komórkami macierzystymi. Niestety owo światełko zdaje się gasnąć, gdy spojrzymy na koszty…są ogromne! Nie do zdobycia przez mamę – panią Ewę, która samotnie wychowuje dzieci.
Terapia komórkami macierzystymi to koszt ok 240 000 zł, każdy kolejny rok rehabilitacji to ok 63 000 zł…rozjaśnijmy to światełko w tunelu, dołóżmy coś od siebie.

str FB rodzeństwa

 

Skomentuj