Bywając na oddziale moim oczom nieraz ukazywała się scena, że mały człowiek z łysą główką, góra 15 kg próbuje uciągnąć stojak z kroplówką, do którego jest przymocowany na wiele godzin. Jednak ciężar jest zbyt duży, by mógł dać radę i wtedy z pomocą przychodzi rodzic. To okropieństwo ich dzieciństwa, tak bardzo chciałoby się móc wymazać. Zamienić kroplówy na kolorowe balony, szpitalne łóżka na karuzele, poparzone buźki na wymazane cukrową watą … Ciężko zrozumieć ogrom tego cierpienia, zatrzymać cisnące się na usta pytania: dlaczego?, po co to? A ściska serce najbardziej to, że te maluchy pomimo obolałego ciałka, złego samopoczucia potrafią dodawać otuchy mamie i mówić: „będzie dobrze”. Dlatego tym razem nie proszę Was o zabawki, ale o przyłączenie się do zbiórki na zakup lekkich stojaków do kroplówek, z którymi dzieci będą mogły samodzielnie iść do toalety; do koleżanki z sąsiedniej sali, która od kilku godzin leży płasko po punkcji. Albo choćby, żeby pospacerować po korytarzu i pomyśleć o tych wszystkich rozmowach, które będą jeszcze dziś.
To ostatnie stwierdzenie jest autorstwa Maksa, którego pewnego razu spotkałam na korytarzu drepczącego w tą i z powrotem. Zdradził mi wtedy swoje myśli filozoficzne, którymi na głos „zadręcza” swoich bliskich, żeby nie myśleć o trzech guzach, które postanowiły zagnieździć się w jego głowie. Maks powiedział: „mówię o wszystkim, co mi przyjdzie do głowy, bo tak bardzo chce mi się mówić..” I mów Maksio, bo bardzo mądry chłopiec z Ciebie, rzecz jasna o naturze filozoficznej 
Zbieramy też nowe piżamki w rozmiarze od 80 cm do XL (sterydy robią swoje) dla pacjentów dziecięcej onkologii i hematologii, a także kolorową nową pościel i jaśki.
*****************************************************
DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC  ????
ADRES DO WYSYŁKI NOWYCH KOLOROWYCH PIŻAM, JASKÓW I POŚCIELI:
Stowarzyszenie Łatwo Pomagać
ul Wyczółkowo 13 86-011 Gościeradz
WPŁATY:
Stowarzyszenie Łatwo Pomagać
konto bankowe:
BGŻ BNP Paribas: 56160014621838492930000001
z dopiskiem darowizna – stojaki do kroplówek
kod SWIFT dla wpłat zagranicznych: PPABPLPK

Skomentuj