Mamy wysyp karteczek 🙂 Wiktoria, Szymonek a teraz Wojtuś, to tak mało kosztuje, a dla tych dzieci ogromna radość 🙂 A dla ich rodzin świadomość, że nie są sami  WIĘC ŚLIJMY NAWET Z OPÓŹNIENIEM, ALE ŚLIJMY 🙂 PROSIMY I DZIĘKUJEMY
Wojtuś Zmysłowski 12-go lipca, czyli już za trzy dni kończy 9 lat !!! To ostatnia chwila, aby wysłać Mu karteczkę urodzinową lub mały drobiazg, np. samochodzik 🙂 Chłopczyk w swym krótkim życiu doświadczył wiele bólu. Szpitalne korytarze, poradnie rehabilitacyjne, przychodnie zna lepiej niż piaskownice i place zabaw… Urodził się jako wcześniak. Początkowo leczony był z powodu dolegliwości alergicznych i astmy. Zbyt późno rozpoznano u niego mózgowe porażenie dziecięce. To miało swoje skutki – brak odpowiednio wcześnie przeprowadzonej rehabilitacji spowodował skoliozę i skrócenie lewej nogi. Pochodną porażenia jest też niedowład lewostronny ciała Wojtusia. Mózgowe porażenie dziecięce, niedowład lewostronny, skolioza, skrócenie lewej nogi, niedobory odporności w stopniu lekkim, alergia, astma oskrzelowa wczesnodziecięca, wcześniactwo – czy to nie zbyt wiele jak na jednego małego chłopca? Wywołajmy uśmiech na buzi Wojtusia 🙂 Wyślijmy Mu kartkę z życzeniami 🙂 na adres:
WOJCIECH ZMYSŁOWSKI
UL: ŚREDNI 14/4
64-100 LESZNO
Mamusia Wojtka, chociaż bardzo dzielna, zmaga się z wielką trudnością z przeciwnościami losu i bezdusznością urzędników NFZ. Oprócz nieustającej batalii o rehabilitację Wojtusia walczy też o zdrowie jego brata – Gabrysia. Jako nastolatka przejęła też opiekę nad 2,5 letnia siostrą, po śmierci mamy. TO WYJĄTKOWA DZIELNA I WSPANIAŁA RODZINA mierząca się z ogromnymi przeciwnościami i problemami, dlatego nie bądźmy obojętni.
Więcej o chłopcach i ich rodzinie można przeczytać na ich stronie: historia dwóch braci
Leczenie chłopców można wspomóc wpłacając każdą, nawet najmniejszą kwotę na ich subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010,
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie
tytułem: „168/Z – WOJCIECH i GABRIEL ZMYSŁOWSKI – Darowizna”

Skomentuj