Za sprawą stowarzyszenia ambulans Fundacji Ronalda McDonalda z programem pn. „Nie nowotworom u dzieci – Rodzicu dostrzeż objawy” gościł w Zbąszynku, teraz jeśli nic nie pokrzyżuje nam planów za naszą sprawą zagości on w Koronowie 25/26 maja 2022 r. Ambulans medyczny, w którym odbywają się profilaktyczne badania USG dzieci jeździ po całej Polsce. Badaniami wykonywanymi przez radiologów na co dzień pracujących w szpitalach objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Więcej o akcji można przeczytać na stronie Fundacji Ronalda McDonalda.

Dwa dni obecności ambulansu w mieście to przebadanie 140 dzieci. Wykrycie nowotworu w pierwszym stadium to przede wszystkim mniej inwazyjne leczenie i lepsze rokowania dla pacjenta i jeśli w ten sposób można pomóc chociaż jednemu dziecku to jest to warte każdego wysiłku. Jest to akcja profilaktyczna, ale również uświadamiająca rodzicom jak ważne jest reagowanie na pierwsze sygnały choroby u ich pociech.

Trzymajcie kciuki, aby pandemia nam nie przeszkodziła w zorganizowaniu tej jakże ważnej akcji.

To przedsięwzięcie stanowi duże koszty dla stowarzyszenia, dlatego prosimy o pomoc. Jeśli zechcesz nas wesprzeć to zapraszamy do wpłaty i z góry dziękujemy:
Stowarzyszenie Łatwo Pomagać NIP 5542946526
konto bankowe:
BGŻ BNP Paribas: 56160014621838492930000001
dla wpłat zagranicznych z kodem SWIFT : PPABPLPK
tytuł: darowizna
Możliwość wpłaty z PayPal : stowarzyszenielatwopomagac@gmail.com

Skomentuj