Mateusz Papierkowski do czerwca ubiegłego roku był wesołym, energicznym nastolatkiem. Jak każdy chłopiec w Jego wieku jeździł rowerem, grał w „nogę”, wygrywał samochodowe wyścigi i mecze na swoim komputerze, śledził losy ulubionych komiksowych bohaterów. Dzieciak jak każdy inny. Może nie jak każdy – od 9-go roku życia cierpiał na epilepsję i walczył z gronkowcem. Niestety, jakby tego było mało, 18.06.2014 r. usłyszał diagnozę – Chłoniak Hodgkina wraz z guzem śródpiersia… Nowotwór… RAK… Chłopiec w wieku Mateusza doskonale zdaje sobie sprawę, czym jest RAK. Zrozumiał, że Jego życie jest zagrożone… Jedna chemioterapia, kolejna… Operacja usunięcia węzłów szyjnych oraz zmiany przygardłowej… Autoprzeszczep… Naświetlania… Towarzyszący temu ból i osłabienie… Z dnia na dzień Mateuszowy świat przewrócił się do góry nogami – już nie ma szkoły, spotkań z kolegami, normalnego, spokojnego trybu życia. Jest nauczanie w domu, szpital, kolejne trucizny wtłaczane kroplówkami w trakcie chemioterapii. I świadomość z jak okrutnym i potężnym przeciwnikiem przyszło Mu się zmierzyć. Dzień w dzień…
Rodzice, młodszy braciszek Mateusza i jego przyjaciele bardzo się starają odciągnąć Jego myśli od choroby. Już niedługo – 1-go listopada Mateuszek będzie świętował swoje czternaste urodziny. Na Facebooku powstało wydarzenie: „Ślemy zyczenia dla Mateusza” (https://www.facebook.com/events/925200904221147/)
Niewielu tak dobrze jak Mateusz i Jego Rodzina wie, jak bardzo myśl, że KTOŚ o nich myśli, pamięta i wspiera, pomaga pokonywać codzienne troski i kłopoty. Dlatego dołączmy do akcji – wyślijmy Mateuszowi kartki z życzeniami spełnienia Jego największego marzenia – powrotu do zdrowia i zakończenia koszmaru, jakim jest choroba!
Kartki z życzeniami wysyłamy na adres:
Mateusz Papierkowski
ul. Reymonta 32/8
41-100 Siemianowice
Więcej informacji o Mateuszu znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/pomocdlamateuszkapapierkowskiego/?fref=ts

Ponieważ choroba Mateusza jest oporna na dotychczas stosowane leczenie, konieczne może być wprowadzenie do terapii nierefundowanego leku: Adcetrisu. Koszt tylko jednej dawki znacznie przekracza możliwości finansowe Rodziców Mateusza. Dlatego jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo chłopca w jego walce o zdrowie może zasilić Jego konto fundacyjne:
Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta:
89 1050 0099 6781 1000 1000 0441
„Mateusz Papierkowski”

Skomentuj