Zawsze przy mijającym roku, tym razem 2015-stym przychodzi czas na refleksje. Zadajemy sobie pytania co było dobre, czego nie zrobiliśmy, co powinniśmy jeszcze zrobić…
Dla nas ekipy Łatwo Pomagać był to rok pełen nadziei, wiary, chęci niesienia pomocy i robienia czegoś dla innych. Mimo codziennych obowiązków osobistych chciałyśmy pomagać. Były łzy radości, szczęścia, ale i również żalu, że się nie udało. W pamięci naszej zostaną te dzieci które odeszły ….
W lutym 2015 roku organizowałyśmy akcję Groszomanii. Zbiórka pieniędzy na leczenie czteroletniego Adrianka, walczącego z groźnym guzem mózgu, rozwinęła się na całą Polskę. Wielka mobilizacja, zjednoczenie sił tak wielu ludzi o ogromnych sercach pozwoliło na osiągnięcie efektu, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – 62 619,20 zł. Drugą akcją w realu był Koncert Charytatywny organizowany w Warszawie 21 czerwca. Do tej pomocy dołączyli się m.in. Magda Rożdżka, Majka Jeżowska, Gawęda i wiele ludzi o złotych serduszkach (znowu ). Koncert był poświęcony pamięci Kuby Szlachcica. Chłopca, który podbił nasze serca swoja mądrością: „Życie jest zbyt piękne by się poddawać bez walki”- to jego słowa, które powtarzamy jak mantra. Pieniążki uzbierane na koncercie (3 008,71 zł) przeznaczyłyśmy na pomoc rodzinie Igorka, który sam niestety nie dożył koncertu i rehabilitację Filipka. Koncert w Warszawie dał nam także możliwość poznania siebie w realu. W październiku zorganizowałyśmy spotkanie z aktorami, a zebrane pieniądze (2 418,07 zł) trafiły dla rodzeństwa chorego na SMA-Weroniki i Bartka. Dziękujemy naszym gościom: Magdalenie Różczce, Agnieszce Sienkiewicz, Ani Dereszowskiej, Pawłowi Małaszyńskiemu, Mikołajowi Roznerskiemu i Jankowi Wieczorkowskiemu, za poświęcenie swojego czasu i udział w naszym spotkaniu. Byliście wspaniali. ( rozliczeni zbiórek.gov.pl )
2015 rok to również ogromna praca dziewczyn organizujących Bazarek Łatwo Pomagać. Dzięki zaangażowaniu ich i osób o dobrych serduszkach na subkonta fundacyjne chorych trafiło 84 303,77zł. Kwota na tyle wymowna, że chyba nie potrzeba tu żadnych więcej słów. Z inicjatywy dziewczyn bazarowych była zbiórka na rzecz Kubusia i Alana –dwie skarbonki po 3 tysiące złotych, a w zamian odbyła się 17 maja 2015r. animacja w Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzona przez p. Ewę Kowalską https://www.youtube.com/watch?v=lTCcFVbSUWk&feature=youtu.be .
Starałyśmy się też zorganizować pomoc socjalną dla rodzin w potrzebie. Włączałyśmy się w akcje nagłaśniania ważnych spraw, zbiórek pieniędzy na leczenie i rehabilitacje, pisałyśmy życzenia urodzinowe, organizowałyśmy wydarzenia, konkursy …
Wspieramy w miarę naszych możliwości, działalność Kiermaszu dobrej książki – wspierającego chore dzieci.
W Nowym 2016 roku chcemy przede wszystkim podziękować wszystkim ludziom o dobrych sercach, chcących nieść pomoc. I bardzo nas cieszy, że Łatwo Pomagać nie ogranicza się tylko do granic Polski. Bez Was nie ma nas. Wierzymy, że nasza solidarność przełoży się na nowe czyny i działania. Wierzymy, że coraz więcej ludzi będzie dołączało do wspólnej pomocy. Dziękujemy wszystkim i życzymy samych uśmiechów w Nowym 2016 roku i BĄDŹCIE DALEJ Z NAMI.

Skomentuj