Akcja ONKO-DZIECI LISTY piszą to świąteczne wydarzenie podczas którego mali pacjenci piszą listy do Świętego Mikołaja, a dzielne Elfy spełniają ich marzenia.

Od 10 listopada 2021 r. na facebookowym profilu stowarzyszenia publikowane były listy od dzieci z ich wymarzonymi świątecznymi prezentami, które chciałyby znaleźć pod choinką. Łącznie napisało do nas 121 dzieci, które walczą z chorobami nowotworowymi, lub cierpią na niewyleczalne choroby, m.in mukowiscydozę, bądź zmagają się z poważnymi schorzeniami neurologicznymi. Są to pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego i Szpitala Uniwersyteckiego im. A Jurasza W Bydgoszczy.

Dzięki wspaniałym Ludziom – Łatwopomagającym Elfom wszystkie marzenia zostały spełnione. Naszą stronę zalało morze uśmiechów zarówno tych małych jak i większych pacjentów. To cudowne widzieć tyle pozytywnych emocji i wzruszeń. Były też chwile bardzo bolesne jak śmierć Bartusia i Kuby – dwóch marzycieli, którzy po otrzymaniu prezencików odeszli. Zostaniecie na zawsze w naszych sercach. Jednego listu nie opublikowaliśmy, gdyż stan Zosi bardzo się pogarszał, więc sami szybko zakupiliśmy prezent-marzenie z listu, by cudowna pacjentka mogła się nim nacieszyć.

Akcję kończymy wielkim sukcesem tylko dlatego, że wsparło nas mnóstwo Cudownych Wrażliwych Ludzi. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy i zapraszamy do kolejnych naszych akcji i wspierania naszych działań.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego zbiórkę znajdującego się na kanale youtube stowarzyszenia.

Skomentuj