Dołączcie do naszej szlachetnej łatwopomagającej paczki, zachęcamy całym sercem…

Przed świętami chciałybyśmy pomóc kilku rodzinom, które ze względu na ciężką sytuację materialną nie mogą spokojnie myśleć o świętach, martwią się o każdy kolejny dzień za siebie i dzieci. Może znajdziecie u siebie coś, co mogłoby się przydać tym rodzinom lub tez udałoby się jakoś wspólnymi siłami ze znajomymi zorganizować zakup żywności, pieluch, chusteczek ,… przeczytajcie, na pewno coś Wam przyjdzie do głowy…
Każda z rodzina ma w naszej grupie koordynatora, z którym można się kontaktować ws szczegółów. Poniżej krótko opisujemy rodziny i ich potrzeby.

Rodzina nr 1 z województwa śląskiego kac
Kacper Homik to 16-latek dotknięty białaczką limfo blastyczną. W 2011 r. wykryto u niego tę potworną chorobę i rozpoczęto jej leczenie. Terapia trwała ponad rok. Mieszkający w Jaworznie chłopiec leczony był w Lublinie. Dojazdy, leki, specjalna dieta – to wszystko kosztuje. Niezamożna, pięcioosobowa Rodzina zapożyczyła się aby ratować Kacperka. W maju 2013 r. Kacper kończył przyjmować chemię podtrzymującą a Jego najbliżsi uwierzyli, że to koniec walki z chorobą. Niestety, w 2014 r. nowotwór znów zaatakował. Ze zdwojoną siłą. Kacpra czekały kolejne operacje, chemioterapia i długie pobyty w szpitalu. Walka ciągle trwa. Choroba chłopca wciąż generuje nowe wydatki. Osłabiony chemią organizm wymaga specjalnego traktowania. Przed powrotem Kacpra ze szpitala, trzeba było odnowić jego pokój. Otoczenie chłopca musi być niemal sterylne. Specjalna dieta też nie jest tania. I znów kolejne koszty, kolejne kredyty. Matka zrobi wszystko, by ratować dziecko. Niezależnie od ceny, jaką przyjdzie jej zapłacić. Ostatnio Kacper znów czuje się gorzej. Kolejne pobyty w szpitalu, badania, wizyty u specjalistów. Mama chłopca jest w rozpaczy. W domu z powodu pożyczek i kredytów zaciągniętych na leczenie Kacpra brakuje dosłownie na wszystko. Pani Ania – mama Kacperka – już wszędzie prosiła o pomoc. Kiedy chodzi o życie dziecka człowiek odrzuca wszelką dumę, honor czy godność. W Internecie wciąż pojawia się Jej rozpaczliwe wołanie o pomoc.
Rodzina Kacperka potrzebuje:
1. Żywności długoterminowej
2. Chemii gospodarczej
3. Odzieży dla Kacperka:
– buty zimowe nr 44/45
– spodnie dresowe na 187 cm wzrostu
4. Lekarstwo Essential Forte
Każdy z nas może dołożyć się do paczki dla Rodziny Kacperka Homika. To nie musi być coś wielkiego. Wystarczy, że robiąc zakupy, kupimy jedna rzecz więcej. Razem mamy wielką moc! Każdy z nas ma jej część.
koordynator : Agnieszka

 

Rodzina nr. 2 z województwa kujawsko-pomorskiego wik
To rodzina małej Wiktorii, która ma 2 i poł roczku. Rok temu u dziewczynki zdiagnozowano obustronne glejaki w oczodołach. Wojowniczka przeszła już kilkanaście cykli chemii – każdą niestety znosi coraz gorzej. W czwartek zaczyna kolejną, więc trzymajmy kciuki. Wiktoria mieszka z rodzicami w wynajętym mieszkaniu w Toruniu, skąd musi dojeżdżać do Bydgoszczy, gdyż jest pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza. Dojazdy wiążą się z kosztami, dziecko wymaga stałej opieki, więc mama nie może pracować, a tata pracuje tylko dorywczo. Koło się zamyka i długi rosną, a maleńka musi się zdrowo odżywiać.
W tej rodzinie była już tragedia –braciszek Kamil zginął w wypadku samochodowym. Dlatego czas na DOBRO i DOBRĄ ENERGIĘ.
Pomóżmy im .
Potrzebne są:
– pampersy 12-25 kg,
-kaszki (nie ryżowe , bo maleńka ma problemy z zaparciami),
– mleko Bebiko 4,
–żywność np. chleb, mąka, włoszczyzna, olej, żółty ser hermetycznie zamknięty i szynka, masło, serki topione, jogurty actiwia śliwkowe (poprawiają Wiktorii perystaltykę jelit), herbata, przyprawy,
-środki czystości.
-ubranka -Wiki nosi rozmiar 92 i buciki rozm. 22 ( lub większe )
-oczywiście ktoś powie zabawki to luksus, ale my uważamy, że to niezbędnik każdego maluszka więc jakby ktoś z Was miał cos dla takiej maleńkiej dziewczynki to zachęcamy do podarowania,
Małej można tez pomóc wpłatą:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem:
„357 pomoc w leczeniu Wiktorii Kępińskiej”
Wpłaty zagraniczne:
PL31109028350000000121731374
Tytułem:
„357 pomoc w leczeniu Wiktorii Kępińskiej”
koordynator :  Wioletta
(zapytania, deklaracje pomocy prosimy kierować na priv do Wioletty , DZIĘKUJEMY )

Rodzina nr. 3 z województwa łódzkiego rodz
Chciałybyśmy prosić Was o pomoc dla Pani Agnieszki i jej synów. Pani Agnieszka utrzymuje się jedynie z alimentów i zasiłku. Jej stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy. Jakby tego było mało starszy syn choruje na padaczkę. Leki dla niego i mamy pochłaniają znaczną część budżetu, co nie pozwala rodzinie godnie żyć. Pomóżmy zebrać podstawowe artykuły:
*żywność długoterminowa,
*chemia gospodarcza,
*środki czystości.
Potrzebna jest odzież.
Starszy syn jest bardzo wysoki, potrzebna jest odzież męska na wzrost 203 cm, rozmiar xxl oraz obuwie rozm.48.
Młodszy syn potrzebuje ubrania na wzrost 180cm rozmiar xl i obuwia rozm.45-46.
Przydałyby się też ubrania dla mamy – na wzrost 170 cm, spodnie rozm.50, kurtki, bluzki rozm.xl.
Rodzinie zepsuł się grzejnik elektryczny:-( może ktoś ma niepotrzebny i zechce podarować Pani Agnieszce? Zachęcamy do pomocy Emotikon smile
koordynator : Lucyna
(zapytania, deklaracje pomocy prosimy kierować na priv do Lucyny , DZIĘKUJEMY )
PS Zdjęcie synów nie jest aktualne, gdyż mama nie ma jak je zrobić

Rodzina nr. 4 z województwa małopolskiego pp
Pani Dorota i jej pięcioletni synek Szymonek.
Pani Dorota z powodów zdrowotnych jest rencistką. Wydatki na leki dla niej i pozostałych członków rodziny znacznie uszczuplają budżet.
Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o podstawowe rzeczy:
żywność długoterminową,
środki czystości,
kaszki mleczne Nestle lub Bobovita
-ubrania dla Szymona: 128-134 cm oraz obuwie rozm.30
-pościel dziecięca o wymiarach 100/200.
Szymek uwielbia rysować, może ktoś z Was zechciałby mu podarować bloki, kredki, kolorowanki? Jakieś zabaweczki i słodycze też ucieszyłyby chłopca.
Pani Dorota potrzebuje odzieży dla siebie- rozmiar 44, oraz obuwia rozmiar 39-40.
Kochani otwórzmy nasze serca, sprawmy by na twarzy mamy i jej synka znów zagościł uśmiech.
Koordynator: Lucyna
(zapytania, deklaracje pomocy prosimy kierować na priv do Lucyny , DZIĘKUJEMY )

Skomentuj