Święta zbliżają się wielkimi krokami… I tak, jak co roku startujemy ze świąteczną akcją, która ma przynieść radość i uśmiech tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W tym roku chcemy Was zaprosić do założenia mikołajowych czapek dla:
 dzieci z Oddziału Onkologicznego Szpitala Jonschera w Poznaniu,
 pacjentów Szpitala Dziecięcego w Toruniu,
 podopiecznych w Dorotkowie na Toruńskich Wrzosach,
 dzieci z oddziału onkologii i hematologii, oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz pediatrii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza,
w Bydgoszczy
 samotnych mam i ich pociech w Domu Samotnej Matki w Warszawie.
Każdy z punktów ma w naszej grupie koordynatora, z którym można się kontaktować w sprawie szczegółów akcji. Poniżej opisy poszczególnych beneficjentów i ich potrzeby
Dziękujemy!!!
 Poznań  Kochani
W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym , chcielibyśmy przy Waszej pomocy i wsparciu sprawić radość dzieciom z Oddziału Onkologicznego Szpitala Jonschera w Poznaniu, poprzez przygotowanie dla nich paczek mikołajkowo-gwiazdkowych. Święta to dla zdrowych dzieci beztroski, radosny czas , okres spędzany z rodzina i bliskimi, dla dzieci chorych to często czas spędzany w szpitalu, czas walki o każdą chwilę lepszego samopoczucia . Oni nie mają tego, co dla zdrowych dzieci jest normą, dla nich pobyt w domu czy spotkanie z przyjaciółmi to wielka radość. Wiem, że nie możemy im zabrać tej strasznej choroby, ale spróbujmy sprawić, że na ich buziach choć na chwile zagości uśmiech!
Zbiórka dotyczy 2 oddziałów, na których jest razem ok 45 dzieci. Oddział III to oddział dzieci w wieku do 5 lat, w ich paczkach mogłyby sie znaleźć np klocki duplo , zabawki edukacyjne , gry planszowe (np kim jestem, 5 sekund junior, nogi stonogi …) teatrzyk, pacynki. Oddział V to oddział dla dzieci w wieku od 5-18 lat , bardzo uniwersalnym prezentem są gry planszowe (przykładowe tik tak bum, dubble, szał ciał, blokus, mistrz słowa, palce w pralce, kolorowe biedronki, uno, pędzące żółwie…) , książki, słuchawki, dla dziewczynek biżuteria, kosmetyki, a także rożne drobiazgi jak kolorowanki, notesy, kubki. Możliwości jest na pewno wiele i pozostawiamy tu Państwu dowolność, jedynie pluszowe maskotki są niewskazane! Mogą to być również przedmiotowy używane, nie wykazujące oznak używania, w stanie idealnym.
Z wszelkimi pytaniami prosimy o kontakt z  Joanna która jest osobą odpowiedzialną za akcję.
 Bydgoszcz   Kto może, niech pomoże stworzyć plażę, a nawet i morze
Nie jesteśmy w stanie dzieciom z onkologii i innych oddziałów, zamkniętych przez wiele tygodni i miesięcy w małych pomieszczeniach, przybliżyć szumu morza, ani poczucia chłodu bryzy morskiej na twarzy. Ciężko opowiedzieć o przyjemnym uczuciu, jaki daje dotyk nagrzanego piasku plaży po wyjściu z chłodnej wody. Słowa są też zbyt ubogie, by opowiedzieć o ciepłych promieniach Słońca i wspaniałym klimacie wakacji … A najgorsze, że nie jesteśmy w stanie zawrócić czasu i przywrócić im utraconego dzieciństwa, bo tak naprawdę tych lat nie odda im nikt. W sercu jest ogromny żal, że tyle złego, bólu i niesprawiedliwości spotyka tak małych i tak młodych ludzi. Nie da się ukoić zszarpanych nerwów rodziców, załatać poranionych serc, zapewnić, że już będzie tylko dobrze. Nie ma nic pewnego. Wszędzie niepewność, strach przykryty uśmiechem, bo nie wolno straszyć tych, którzy już i tak wiedzą za wiele na swój wiek.
Dlatego bardzo Was prosimy przyłączcie się do nas i razem zakupmy jak najwięcej piasku kinetycznego, by Ci najmłodsi mogli poczuć się jak na mini kolorowej plaży 🙂
Prezenty trafią do dzieci z oddziału onkologii i hematologii, oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz pediatrii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza, w Bydgoszczy.
koordynator Wiolettą (pytania proszę kierować na priv 🙂 )

Toruń  Kochani !
Wszyscy mamy jakieś dzieci i nasi znajomi mają dzieci, i te dzieci mają miliony zabawek, gier, puzzli itp. Za chwilę przyjdą święta i nasze dzieciaki dostaną kolejną partię nowych ślicznych prezentów.
Chciałabym zaprosić Was do akcji zbierania zabawek i innych prezentów typu gry, puzzle a także słodycze i inne niepotrzebne już gadżety i przekazania ich nam. Ekipa Łatwo Pomagać skomponuje z nich paczki i w dniach 09-10.12 przekaże dzieciom na Oddziałach w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu i w Dorotkowie na Toruńskich Wrzosach. Wiem, że większość z Was nie ma czasu i nawet gdybyście chcieli to nie ma kiedy…
Jeśli ktoś z Was zdecyduje się zrobić porządek w pokoju swojego dziecka i zapakować część zabawek, których nie ma komu oddać, ja chętnie przyjadę i zabiorę te zabawki. Jedyne co w zamian mogę zrobić to pokazać uśmiechnięte zdjęcia dzieciaków, które będą Wam – Mikołajom dziękować najszczerzej na świecie. Ale czyż nie jest to najpiękniejsza rzecz pod słońcem ?
Koordynatorzy:  Moniką lub Wiolettą
 Warszawa  Mikołajki to dzień, który niezależnie od wieku jest momentem, kiedy sprawiamy sobie nawzajem przyjemność, w postaci choćby drobnych upominków. Są rodziny, których los nie rozpieszcza….Takimi miejscami są m.in Domy Samotnych Matek, gdzie z powodu różnych sytuacji życiowych kobiety z dziećmi znalazły tam schronienie. Dajmy IM w tym dniu odrobinę radości i zapomnienia o smutnych chwilach a dzieciom przywróćmy uśmiech. W związku z tym szukamy ludzi o dobrych sercach, którzy mogliby włączyć naszej akcji. Każda pomoc mile widziana. Wszystkie podarunki będą przekazane do Domu Samotnej Matki w Warszawie. Otwórzmy swe serca, bo łatwo pomagać, a dobro zawsze powraca. Dziękujemy za wszelka okazana pomoc. Razem mamy Moc, a Rodziny uśmiech.
PS ubrania potrzebne dla dziewczynek i chłopców – przedział wiekowy od 6 do 12 lat
Wszelkie informacje i pytania proszę kierować na priv z  Anną
Łatwo Pomagać 

Skomentuj