Było już  o objawach, metodach diagnozowania, rokowaniach oraz sposobach jej leczenia nowotworu –  medulloblastoma IV stopnia  , co to jest medulloblastoma. A teraz chcemy przedstawić Wam  maleńką księżniczkę, Nikolę, której przyszło zmierzyć się z tą chorobą. Nikolka to czteroletnia dziewczynka, której beztroskie dzieciństwo zostało brutalnie przerwane przez medulloblatome IV stopnia!

14 marca przeszła operacje usunięcia guza, niestety lekarzom nie udało się usunąć go w całości.

Po operacji wykonano rezonans magnetyczny po którym stwierdzono przerzuty na bocznych ścianach. Nikolka obecnie jest po dwóch cyklach chemioterapii, a przed nią jeszcze kilka ciężkich cykli i radioterapia.

Nikolka przeszła już bardzo dużo, zbyt dużo jak na maleńką dziewczynkę. Pomimo ciągłego bólu i cierpienia nie poddaje się i walczy! A przy tym to królewna o wielkim serduszku. Jest bardzo towarzyska… Na oddziale onkologii, który stał jej się drugim domem, ma mnóstwo przyjaciół, z którymi uwielbia spędzać czas na zabawie. Maluszki w ten sposób choć przez chwilę zapominają o swoich chorobach i bólu, w końcu to często jeszcze maleńkie dzieci.

Dodatkowym zmatrwieniem rodziców Nikolki jest jej brak apetytu. Słoneczko w ogóle nie ma potrzeby jedzenia, ale sytuacje ratują worki żywieniowe.

Koszty z leczeniem Nikolki przekraczają możliwości finansowe jej rodziny, dlatego prosimy o pomoc dla tego maleńkiego Słonka.

Nikolkę można wesprzeć  wesprzeć finansowo wpłacając darowiznę na konto Fundacji:
Fundacja ,,Nasze Dzieci”
nr konta 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
w tytule proszę wpisać ,, Dla Nikoli Siedleckiej”

Nikolka

Skomentuj