Juleczka i Maksio – urodzeni w lipcu 2014 r. Oboje bardzo spieszyli się na spotkanie z rodzicami. Przyszli na świat zbyt wcześnie.

Julia od urodzenia miała problemy z napięciem mięśniowym. Jest to częsta cecha wśród wcześniaków, dlatego nie podjęto specjalnych środków prowadzących do usunięcia tej przypadłości. Niepokój rodziców i przeprowadzone przez nich konsultacje doprowadziły do postawieniadiagnozy: opóźnienie ruchowe, asymetria i poważne problemy z obniżonym napięciem mięśniowym. Rozpoczęto intensywną rehabilitację.
Trzy razy w tygodniu Juleczka jest ćwiczona w ramach NFZ, ponadto Rodzice we własnym zakresie podjęli hipoterapię, wożą córeczkę na basen i dodatkową rehabilitację. Intensywnie ćwiczą z Nią w domu. Bardzo chcieliby, by ich dziecko dogoniło w rozwoju ruchowym rówieśników i w przyszłości nie miało problemów z poruszaniem się, z samodzielnością. Dodatkowa rehabilitacja ma jednak swoją cenę. Hipoterapia, basen, prywatne wizyty u rehabilitanta kosztują. Nawet podstawowy sprzęt do ćwiczeń w domu nie jest tani. To znaczne obciążenie dla budżetu rodzinnego.
Rodzice będą wdzięczni za każdą, najmniejszą nawet pomoc. Wpłat można dokonywać na następujące konto:
Fundacja Radosny Promyk, ul. Wolności 262, 41-800 Zabrze
Alior Bank Nr Konta: 46 2490 0005 0000 4530 6186 5951
Tytułem: Darowizna dla Julki
str FB Juleczki

Maksymilian urodził się z wagą 1250 g i mierząc 39 cm. Początek Jego życia był dramatyczny – narodził się bez oddechu i w zamartwicy wewnątrzmacicznej. Przez 3 dni oddychał za niego respirator. Przez ponad miesiąc był pacjentem oddziału neonatologii. Niestety, w konsekwencji zbyt wczesnego porodu Maksio cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z lewostronnym niedowładem ciała oraz opóźnieniem psychoruchowym. Od 3 miesiąca życia chłopiec jest intensywnie rehabilitowany. „Maksio nie siedzi, nie raczkuje nawet nie pełza. Wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Jest pod opieką wielu specjalistów.”
Pomoc finansową w walce Maksymilianka o zdrowie można przekazywać na konto:
Fundacja Złotowianka
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
Tytułem: Darowizna Maksymilian Wolski W/96

str FB Maksia
str FB Maksia

Skomentuj