W dniu 2 kwietnia w Klubie Tortuga , w Bydgoszczy na ul Zaułek 3, zorganizowana zostanie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach Dnia Dawcy Szpiku.
Postanowiliśmy zorganizować taką akcję w Bydgoszczy, aby zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla chorujących na białaczkę. Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą do mieszkańców Bydgoszczy i okolic o włączenie się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach Dnia Dawcy Szpiku.
Dzięki rejestracji w bazie może to właśnie Państwo będziecie ”bliźniakami genetycznymi” chorych i będziecie mogli pomóc im wygrać z chorobą.
W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Pośród chorób dziecięcych rak krwi jest najczęstszą przyczyną śmierci(!) Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.
Podczas akcji zarejestrować się będzie mógł każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg .
Rejestracja zajmie tylko chwilę – polega ona bowiem jedynie na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
szczegóły wydarzenia

W tym dniu odbedzie się również koncert charytatywny dla trzyletniej Lenki chorej na ostra białaczkę limfoblastyczną.

Koncert charytatywny -Leonard Luther i Własny Port zagrają dla chorej Lenki

Skomentuj