Dzieci onkologiczne żyją w zamkniętych pomieszczeniach, często miesiącami odizolowane od świata zewnętrznego. Przy niskich wynikach są również izolowane od siebie. Zabawa na świeżym powietrzu z rówieśnikami –świetna sprawa, ale została już tylko wyblakłym wspomnieniem. Już nie pamiętają, jak to było super pluskać się w basenie, brak odporności i centralne wejście zabrało im tą przyjemność. Nie bawią się w piaskownicach, nie spacerują, nie spotykają się z przyjaciółmi, pomimo cudnej pogody….
Ich jedynymi kompanami zabaw i rozmów na wiele tygodni stają się rodzice, placem zabaw- łóżko szpitalne, a najlepszym przyjacielem- WYOBRAŹNIA, która pozwala im być:
Piratem ( to nic, że brak sił na chodzenie),
Księżniczką (pomimo braku włosków),
Sławnym Piłkarzem ( nawet brak jednej nóżki nie może im tego zabrać)
lub Motylkiem (który wznosi się wysoko ponad ten przykuwający do łóżka ból)
Każdym można być ….
Dzieci onkologiczne tęsknią nawet za szkołą, za tym, jak było im dane poznać smak bycia uczniem.
Ich Życie rozpatrywane jest w aspekcie zagrożeń(!), nakazów(!), zakazów(!), zaleceń(!). A GDZIE BEZTROSKA DZIECIŃSTWA i MŁODOŚCI ? – tych lat nie odda nikt …
Pomóżmy im przetrwać ten czas. Sprawmy, aby na ich buziach zagościł uśmiech.
Przyłączcie się (!) chcemy sprawić radość dzieciom i młodzieży z oddziału onkologicznego i hematologicznego w Bydgoszczy i Poznaniu.
Potrzebujemy artykuły papiernicze, kredki, pisaki, malowanki, antystresowe kolorowanki, kleje, nożyczki, naklejki, puzzle, kubki, książki dla młodzieży i dzieci i zakładki, samochodziki, piłki, lalki, gry planszowe, malutkie latareczki, chusty, którymi dziewczyny pięknie owijają głowy, czapki z daszkiem, biżuterię, perfumiki, klocki bańki mydlane oraz mnóstwo balonów.
Jeżeli chcecie pomóc, uzyskać dokładniejsza informację lub macie pytania – prosimy o WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ DO NAS
Bydgoszcz – Wioletta gorskawiola@poczta.onet.pl

Poznań – Agnieszka

Skomentuj