Błażej to chłopiec, który cierpi na zespół niedorozwoju prawego serca. Całość pogarsza fakt, ze organizm Błażeja obciążony jest poważnym schorzeniem genetycznym i uszkodzonym w 25% zestawem chromosomów. Chłopiec dużą część swojego życia spędził w szpitalu. Pierwszej operacji Błażejek został poddany już w 4 dobie życie. Choć z ogromną ilością komplikacji, pierwszy etap zakończył się sukcesem. Niestety, kolejne dni, nie przynosiły dobrych wiadomości. Podjęcie próby wykonania kolejnego etapu stało się niemożliwe. Zbyt wąskie i niedostatecznie rozwinięte tętnice płucne kazały czekać. Termin operacji oddalał się niespostrzeżenie, zaś serduszko Błażeja stawało się coraz słabsze, a samodzielny oddech stał się niemożliwy. Pomocną dłoń wyciągnął profesor Malec z kliniki w Münster. Planowana operacja serduszka Błażeja odbyła się w marcu. Operacja przebiegała prawidłowo, ale niestety już po kilku dniach pojawiły się komplikacje zagrażające jego życiu. Konieczne było wykonanie dodatkowych zabiegów ratujących słabe serduszko. Każdy dodatkowy dzień na oddziale, to dodatkowe koszty pobytu w szpitalu, które urosły do 44 tys. Euro(!)

Ludzie dobrych serc pomogli spłaci dług Błażejkowi, który na nim ciążył i zamykał drzwi do kliniki, gdzie jest dla niego ratunek. Jednak, żeby żyć, chłopiec potrzebuje jeszcze jednej operacji na swoim słabiutkim serduszku. Musi wyjechać do kliniki w Münster jak najszybciej! Jego schorowane serduszko nie może dłużej czekać! Chłopiec wymaga szybkiego cewnikowania serduszka i najprawdopodobniej również operacja.

Dług spłacony, ale na kolejna operację ratująca życie brak pieniążków. Zmieńmy to!!

Nie chodzi o wielkie wpłaty Nie należy się bać tej sumy -100 000 zł. Przecież mało kto może sobie pozwolić na wpłaty liczone w tysiącach i wszyscy o tym wiemy. Ale to te małe, maleńkie wpłaty są najważniejsze, bo to w ich ilości jest siła , MOC ŻYCIA . Wiemy, bo jak była akcja grosików po cichu liczyłyśmy na 2 tyś , góra 4 a zrobiło się z tych groszówek 60 000 zł!!! Dlatego nie wstydźcie się wpłacać złotówki, bo ona jest bardzo ważna i to o nią najbardziej prosimy. Zróbmy Błażejowi najpiękniejszy prezent – podróż do Münster

Serduszko Błażeja jest coraz słabsze. Nie pozwólmy aby zgasło!

Błażejowi można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Błażej Kwiecień”

lub

wpłaty przez siepomaga

Więcej o Błażeju możecie dowiedzieć się na jego stronie:

FB Błażej Kwiecień

wszechświat Błażeja a

Skomentuj